Szuperül teljesít a napelemes kerékpárút

Szuperül teljesít a napelemes kerékpárút

A SolaRoad megosztotta eredményeit a tesztelt útszakasszal kapcsolatban.

A SolaRoad novemberben mutatta be első napelemes bicikliút burkolatát, melyet tesztüzembe is helyeztek Dutch village-ben. A vállalat a minap beszámolt az újdonság eredményeiről, és megtudhattuk, hogy fél év alatt közel 3000 kWh elektromos energiát termelt, ami egy háztartás éves fogyasztásával egyenértékű.

Ez a féléves teljesítmény persze nem tűnik soknak elsőre, de ne felejtsük el, hogy egy mindössze 70 méteres útszakaszról beszélünk. Egy hosszabb és szélesebb kerékpárút sokkal több energiát termelne.

A technológia azonban nem tökéletes. A burkolatban lévő szolárcellákat védő üvegfelület megsérült a használat során, így valószínűleg rendkívül költséges lenne a javítás és fenntartást egy hosszabb útszakaszon. Ennek ellenére a vállalat magabiztosan jelentette be, hogy tovább folytatja a fejlesztést, így könnyen lehet, hogy évek múlva egyszer csak egy ilyen úton találjuk magunkat.

Cikk forrása: www.technokrata.hu

Itt találod a kategória összes bejegyzését:

Leave a reply

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

0
Connecting
Please wait...
Kérdésed van? Írj Nekem!

Jelenleg sajnos nem vagyok gépközelben, de ha írsz amint visszaérek válaszolok.

Neved
* Email címed
* Írj Nekem, és amint gépközelben leszek válaszolok.
Új bejelentkező

További segítségre van szüksége? Kérem írjon és segítünk!

Neved
* Email címed
* Írj Nekem
Elérhetőek vagyunk!
Visszajelzés

Kérjük segítsd munkánkat visszajelzéseddel, köszönjük.

Hasznos volt a csevegés?